Włókno konopne i paździerze

Włókno konopne i paździerze – do czego można je wykorzystać?

Ta kategoria produktów to 2 filar naszego przedsiębiorstwa, z którą wiążemy wielkie nadzieje. Jesteśmy coraz bliżej tego, by z półproduktu, jakim jest włókno konopne, którego używamy obecnie m.in. jako wypełnienia do naszych paczek, powstały nowoczesne i ekologiczne materiały. Będą mogły być z powodzeniem wykorzystane w przemyśle tekstylnym, czy meblarskim. Jeśli chodzi o domowe wykorzystanie włókna konopnego, może ono posłużyć jako ozdoba do stroików, czy próby stworzenia ‘papieru’.

Paździerze konopne, które także znajdują się w tej kategorii, już w niedalekiej przyszłości mogą stać się materiałem wykorzystywanym w budownictwie – mamy już za sobą pierwsze próby tworzenia ‘konopnych cegieł’, a efekty tych prac są bardzo obiecujące. Mogą one posłużyć za naturalny podkład w ogrodzie, sprawdzą się także jako odstraszacz ślimaków.

Co wyróżnia włókno konopne oraz paździerze z Kombinatu Konopnego?

Sam fakt ich istnienia w naszej ofercie. Rynek konopny to w zdecydowanej większości producenci suszu CBD oraz olejków CBD. My postanowiliśmy pójść o krok dalej i przywrócić dawną świetność także dla włókna konopnego i paździerzy, które na długi czas zostały zapomniane i wyparte przez inne rozwiązania, takie jak np. włókna syntetyczne.

Wierzymy, że bazując na starych zapiskach, często pamiętających jeszcze ostatnią wojnę światową, uda nam się udoskonalić stare procesy, a tym samym tworzyć materiały tekstylne i budowlane na miarę 21 wieku. Uważamy, że naturalne materiały konopne będą odgrywały wiodącą rolę w najbliższych dziesięcioleciach – właśnie z tego powodu chcemy być jednym z pionierów na tym polu.